Zaznacz stronę

Lockdown – Wyjazd na Litwę

Witam. Z uwagi że w chwili obecnej mamy lockdown, wjazd do Litwy dla turystów jest zamknięty, oraz wjazd do Polski z Litwy również, firma Dowolex prowadzi wyjazdy po auta bez klienta, który jest traktowany jako turysta. Udało się nam zorganizować pracę tak, aby można było wjechać do Litwy zrobić swoje i wrócić do Polski bez żadnej kwarantanny w Litwie jak i w Polsce. Zatem nasza usługa jest „door to door”.

  1. Osoba zainteresowana sprowadzeniem auta z Litwy zapoznaje się z instrukcją takiego wyjazdu i kosztami z tym związanymi.
  2. Kontakt z DOWOLEX za pośrednictwem połączeń telefonicznych, osobistych lub e-mail.
  3. Osoba zainteresowana może również sama szukać auta na stronach litewskich: www.autoplius.lt oraz www.autogidas.lt strony te są w trzech językach: litewski, rosyjski i angielski. W przypadku znalezienia interesującego pojazdu, osoba ta wysyła pocztę e-mail z linkiem do ogłoszenia lub numer ID ogłoszenia celem sprawdzenia i kontaktu ze sprzedającym, celem pozyskania niezbędnych informacji na temat pojazdu w tym numeru VIN.
  4. Po wykonaniu wszelkich niezbędnych czynności dotyczących danego pojazdu i zakwalifikowaniu jako w zainteresowaniu, organizujemy wyjazd. Sporządzamy dokumentację do wyjazdu z osobą zainteresowaną zwaną dalej klientem. sporządzamy dokument „Zakres czynności i wycena całej operacji” oraz drugi dokument „Umowa – Zlecenie”. Wzór dokumentów poniżej.
  5. Dalej przygotowujemy dokumenty służbowe do podróży służbowej.
  • dokumenty firmowe
  • cel podróży
  • testy Covid -19
  • zgłoszenie wjazdu na teren Litwy w Ministerstwie Zdrowia Litwy.

Wzór dokumentów dla klienta: